Jak znaleźć pracownika?

Na rynku pracy, w wielu krajach, pojawiają się spore problemy w znalezieniu odpowiednich ludzi do pracy. Coraz częściej dzieje się niestety tak, że pracodawcy nie są w stanie znaleźć ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami na dane stanowisko.

Co więcej pracownik – jeszcze przed podjęciem stosunku pracy ma określone wymagania.

Proces rekrutacji

Proces rekrutacji w żadnej firmie nie jest sprawą łatwą. Najczęściej jest to też proces bardzo czasochłonny. Oznacza to tak naprawdę, że poświęca się sporo czasu na zorganizowanie etapów rekrutacji na dane stanowisko ale na końcu okazuje się, że nie udało się znaleźć nikogo sensownego do pracy. W takiej sytuacji najczęściej pracodawca ponosi koszty, ale niestety nie ma z tego żadnych profitów. W związku z tym coraz częściej pracodawcy decydują się na szukanie pracowników przez agencje. Rozwiązanie to wydaje się zdecydowanie bardziej trafne.

Agencja pracy Ci pomoże

Z pewnością agencja pracy jest w stanie, spośród wszystkich swoich kandydatów, wyłuskać tego odpowiedniego dla danego pracodawcy. Przy tym istotne wydaje się tutaj przede wszystkim to, że taka agencja pracy pobiera za swoje działania opłaty. Najczęściej jednak działania te są bardzo owocne i doprowadzają do tego, że udaje się znaleźć odpowiedniego pracownika na odpowiednie miejsce.

Jak to wygląda w praktyce?

Szukanie pracownika poprzez agencje pracy sprowadza się do przesyłania wszystkich wymagań, jakie się ma w stosunku do pracownika. W ten sposób pracownicy agencji wiedzą kogo należy poszukiwać na dane stanowisko. Kiedy już wszystkie kwestie w tym aspekcie zostają wyjaśnione można, spośród listy kandydatów, wybrać tego, który wydaje się być dla nas odpowiedni.

Właściwi ludzie

Istotne wydaje się tutaj to, że tak naprawdę cały proces rekrutacji leży po stronie agencji pracy. Oznacza to, że pracodawca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Przede wszystkim jednak nie musi on tracić swojego cennego czasu na poszukiwanie pracowników, może się zająć czymś zupełnie innym.

Pracownik wypożyczony na jakiś czas

Warto zwrócić uwagę, że nie jest korzystne zatrudnianie pracownika z agencji pracy tymczasowej. Dzieje się tak dlatego, że pracownik ten tak naprawdę nie powinien przechodzić pod naszą firmę z racji tego, że faktycznym pracodawcą jest dla niego agencja pracy tymczasowej. Dla nas takie zatrudnienia pracownika tymczasowego może się wiązać z jakąś karą pieniężną, ponieważ złamane zostaną przepisy prawa.

Z zatrudnianiem pracowników przez agencje tymczasowej pracy należy uważać. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań co do tego, aby zatrudniać pracowników znalezionych specjalnie przez zatrudnioną przez nas agencje pracy. Osoby takie powinny spełniać nasze wymogi co do wykształcenia, doświadczenia i umiejętności. Warto więc rozważyć opcję zatrudnienia nowych pracowników w ten właśnie sposób, zwłaszcza w sytuacji, kiedy tak naprawdę nie ma się możliwości lub chęci, jeżeli chodzi o przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych i całego procesu rekrutacji w firmie. Agencja jest nam wtedy w stanie pomóc.

Szukasz pracy?

Skontaktuj się z nami, na pewno doradzimy i znajdziemy dla Ciebie ofertę pracy.