Gdzie szukać pracy?

A więc szukasz pracy, tak? CV zaktualizowane? Profil na Facebooku wyczyszczony? Jesteś świadom czego szukasz i jakie są Twoje mocne strony? No to zaczynamy!

Oczywista oczywistość – szukaj pracy w internecie

W kontekście szukania pracy, internet to pierwsze co się nasuwa na myśl. Otwierasz przeglądarkę, przeszukujesz oferty i możesz szybko rozsyłać jedno CV za drugim.

Najprawdopodobniej dostaniesz sporo telefonów, e-mail i pójdziesz na niejedną rozmowę rekrutacyjną. I dlatego ten sposób pozwala Ci bardzo szybko rozeznać się w rynku, poznać aktualne stawki i porównywać warunki w poszczególnych firmach.

Najpopularniejsze portale z ofertami pracy w Polsce to Pracuj.pl, LinkedIn i GumTree, a jeśli myślisz o pracy za granicą, to koniecznie sprawdź Indeed, Monster i – znów – LinkedIn.

Uwaga! W internecie jest wielu oszustów (Wirusy na Facebook’u – czy Twoje konto zostało złamane?), w tym żerujących na osobach szukających pracy. Bądź ostrożny przy odpowiadaniu na podejrzane oferty, nie przesyłaj nikomu skanu dowodu osobistego i nie wykonuj żadnych przelewów weryfikacyjnych.

Jeśli nie chcesz/nie masz czasu/nie możesz uczestniczyć w konferencjach i meetupach, to skorzystaj z wynalazku naszych czasów – grup na Facebooku. Nie są tak skuteczne w nawiązywaniu relacji, ale z pewnością możesz stamtąd czerpać wiedzę, a i o niejednej pracy możesz się z nich dowiedzieć w pierwszej kolejności.

Szukasz pracy?

Skontaktuj się z nami, na pewno doradzimy i znajdziemy dla Ciebie ofertę pracy.