Dlaczego warto współpracować z Agencją Pracy Tymczasowej?

Aktualności

  • Autor: Alicia
  • Data: 25 Styczeń 2023

Szukasz pracowników? Poznaj jakie korzyści daje współpraca z agencją pracy tymczasowej?

Zapotrzebowanie na agencje pracy stale wzrasta. W obecnych czasach wiele firm zwraca się do agencji zatrudnienia, kierując się w stronę „partnerskich” relacji między pracodawcą a agencją pracy tymczasowej.

Oszczędność czasu i zasobów

Korzystanie z usług agencji znacznie skraca czas oraz zasoby wewnętrzne, które trzeba by było poświęcić na rekrutację. Szybsze obsadzenie wakatów, z kolei prowadzi do zwiększenia efektywności działań w Twojej firmie. Dzięki agencji pracy zyskujesz zatem masę cennego czasu, który możesz poświęcić innym działom firmy. Sprawy związane z HR przestają być Twoim zmartwieniem.

Efektywny proces rekrutacji

Rekrutacja to jedna z głównych specjalizacji agencji. Agencje pracy często posiadają swoje bazy zatrudnionych osób oraz oddziały w kilku miejscach, dzięki czemu proces rekrutacji jest szybki i efektywny. Potencjalni pracownicy zostają poddani wieloetapowej rekrutacji – przeprowadzany jest wywiad, próba pracy oraz weryfikacja kwalifikacji. Pracodawca zyskuje tym samym gwarancje zatrudnienia kadry dobranej starannie pod jego potrzeby. Agencja Pracy taka jak ETG Sp. z o. o. samodzielnie nadzoruje i administruje działalność zatrudnionych osób. Przy większych grupach pracowniczych przydziela także koordynatora, co jest dodatkowym ułatwieniem organizacji pracy.

Oszczędność pieniędzy

Choć jedną z zasadniczych obaw pracodawców jest to, że korzystanie z usług agencji zatrudnienia wiąże się z dodatkowymi, niepotrzebnymi kosztami dla firmy, to wbrew pozorom jest to duża oszczędność pieniędzy. Wszelkie wydatki związane z procesem rekrutacji, jak i z zatrudnieniem pracownika zostają zniwelowane.

Nie zajmujesz się już formalnościami

Mało kto lubi tzw. „papierkową robotę”. Podpisywanie faktur i dbanie o formalności potrafi być prawdziwą zmorą i złodziejem czasu. Tutaj również z pomocą nadchodzą agencje pracy. W przypadku skorzystania z usług Agencji Pracy ETG Sp. z o. o. do podpisania zostaje wyłącznie jedna faktura VAT. Wszelkie rozliczenia z ZUSem i USem przestają być Twoim zmartwieniem.

Ograniczona rotacja pracowników

Duża rotacja pracowników wiąże się zazwyczaj z dużymi wydatkami dla firmy. Konieczność przeprowadzenia ponownej rekrutacji, stworzenia umowy czy wysłanie pracownika do lekarza pracy – to wszystko czasochłonny i kosztowny proces. Agencja Pracy ETG Sp. z o. o. błyskawicznie radzi sobie z takimi problemami. Dzięki współpracy z oddziałami w innych krajach, które na bieżąco rekrutują nowych pracowników, ETG Sp. z o. o. bardzo szybko zapełnia luki w zatrudnieniu. Bierze na siebie także wszystkie kwestie związane z organizacją i dokumentacją przyjęcia nowozatrudnionej osoby.

Odpowiedzialność po stronie agencji

To agencja zatrudnienia jest odpowiedzialna za pracownika – zarówno za jego rekrutację, wszelkie dokumentacje, jak i kompetencje, które pokazuje w pracy. Agencje dbają o to, aby zatrudnić jak najodpowiedniejszą i najlepiej wykwalifikowaną do potrzeb danej funkcji kadrę.

Legalizacja pobytu cudzoziemców

W przypadku pracowników pochodzących spoza granic Unii Europejskiej, agencja pracy zapewnia kompleksową obsługę wszelkich formalności: wizy, paszporty, zezwolenia. ETG Sp. z o. o gwarantuje legalne i w pełni udokumentowane zatrudnienie cudzoziemców. Ponadto – pomaga w przedłużeniu pobytu obcokrajowców, którzy już wcześniej rozpoczęli prace na terenie Polski.

 

Szukasz pracy?

Skontaktuj się z nami, na pewno doradzimy i znajdziemy dla Ciebie ofertę pracy.