Czy teraz jest właściwy czas na zmianę kariery?

Aktualności

  • Autor: Administrator
  • Data: 24 Sierpień 2019
  • Kategorie: Ciekawostki

Może od dawna myślisz o zmianie kariery. Może praca w domu rozbudziła Twoją ciekawość dotyczącą innych możliwości kariery. Może przeczytałeś nagłówek tego artykułu i zdałeś sobie sprawę, że chcesz coś zmienić. Wszystko to są ważne powody, ale żaden z nich nie jest powodem do pośpiesznego podjęcia decyzji.

Rozpoczęcie nowej kariery w niepewnych czasach nie jest decyzją, którą należy podjąć z dnia na dzień. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak finanse, osobiste trudności i stres, stabilność i długowieczność. Aby pomóc Ci uzyskać jasność, oto pięć pytań, które możesz sobie zadać.

Podejmujesz tę decyzję z desperacji?

Życie w środku pandemii może spowodować, że nawet najbardziej cierpliwa i niereaktywna osoba będzie szybko zareagować. Większość ludzi doświadcza wyższego niż kiedykolwiek poziomu stresu, co może prowadzić do pochopnych decyzji opartych wyłącznie na emocjach. Czujemy się zdesperowani, aby uciec od sytuacji, w której się znaleźliśmy i widzimy tylko jedną drogę wyjścia, nawet jeśli istnieje wiele innych opcji.

Aby mieć pewność, że nie podejmujesz decyzji po prostu z desperacji, cofnij się o krok i zastanów się, jak czułeś się o swojej pracy przed COVIDem. Czy frustracje, które teraz odczuwasz, są tymi samymi, co wtedy? Co zmieniło się zarówno w Twojej pracy, jak i w tym, jak się do niej czujesz w ciągu ostatnich kilku miesięcy?

Chociaż emocje z pewnością odgrywają rolę w podejmowaniu decyzji, nie powinny być siłą napędową decyzji o zmianie kariery. Musisz mieć wystarczająco dużo racjonalnych powodów, aby wspierać swoje emocjonalne. Tworzenie list jest niezwykle pomocne, ponieważ możesz wypisać wszystkie powody wprowadzenia zmiany i przeanalizować, ile z nich jest czysto emocjonalnych, a ile racjonalnych i logicznych.

Dlaczego chcesz nową pracę?

Ważne jest, aby naprawdę zagłębić się i znaleźć odpowiedź na to pytanie. Codziennie przez tydzień napisz swoje przemyślenia o tym, dlaczego chcesz dokonać zmiany. Pomyśl o tym, gdy jesteś zły, szczęśliwy, znudzony, zadowolony, sfrustrowany lub odczuwasz inne emocje. Chcesz mieć pewność, że Twoje rozumowanie pozostanie takie samo niezależnie od nastroju. Zmiana kariery musi być korzystna na dłuższą metę, a nie tylko szybko naprawić to, jak się teraz czujesz.

Czego chcesz w nowej karierze?

Zazwyczaj łatwiej jest określić, czego nie chcesz, niż dowiedzieć się, co robisz. Wykorzystaj to na swoją korzyść i zacznij robić listę rzeczy, których nie chcesz robić w następnej pracy, a to zwolni trochę przestrzeni umysłowej, abyś mógł skupić się na tym, co jest ważne w nowej karierze.

Chcesz myśleć zarówno szeroko, jak i konkretnie, wymieniając takie rzeczy, jak umiejętności i obowiązki, a także ogólny wpływ. Być może czujesz, że nie robisz wystarczającej zmiany w swojej obecnej karierze i chcesz wykonywać pracę, która ma bardziej bezpośredni wpływ na ludzi - to szeroka idea. Może pełnisz bardziej wspierającą rolę i chcesz zająć się czymś, w czym możesz ćwiczyć swoje umiejętności przywódcze, lub utknąłeś w pracy administracyjnej i chcesz zrobić coś bardziej praktycznego - to są szczegóły.

Szerokie pomysły pomogą Ci zacząć szukać ścieżek kariery, a stamtąd możesz dodać szczegóły, aby zawęzić opcje. Szukając nowej kariery, należy wziąć pod uwagę obie rzeczy.

Czy stać cię na zmianę?

Zmiana pracy nie daje gwarancji stabilności, zwłaszcza podczas pandemii. Może nawet wiązać się z obniżeniem wynagrodzenia lub tymczasową utratą dochodów, jeśli zmieni się data rozpoczęcia. To niepewne czasy i trzeba być przygotowanym na nieoczekiwane.

Weź pod uwagę to, co otrzymujesz z pracy poza wynagrodzeniem podstawowym. Czy opieka zdrowotna jest objęta ubezpieczeniem? Czy przysługuje Ci miesięczna dieta na posiłki? Czy teraz, gdy pracujesz z domu, pokrywane są inne wydatki biznesowe, takie jak laptopy internetowe lub firmowe? Wszystkie te rzeczy, jeśli nie zostaną pokryte przez nowego pracodawcę, sumują się jako wydatki i należy je uwzględnić w budżecie.

Pomyśl o potencjalnym wpływie finansowym, jaki będzie miała zmiana kariery i czy możesz sobie pozwolić na jakąkolwiek niestabilność gospodarczą. Nie będziesz wiedział na pewno, jaka będzie twoja nowa pensja, dopóki nie otrzymasz oferty na piśmie, więc musisz dokładnie przyjrzeć się swoim finansom i naprawdę dowiedzieć się, ile kosztują twoje życie. Chcesz również uwzględnić wydatki na nagłe wypadki, więc dobrze jest wziąć swoją liczbę podstawową i dodać do niej 15% -20%. To staje się absolutną minimalną wymaganą pensją i nie jest liczbą, która powinna być narażona na kompromis, szczególnie w niepewnych czasach.

Jakie są perspektywy branży, której się przyglądasz?

Różne branże mają obecnie różne zagrożenia. Niektóre są znacznie bardziej stabilne niż inne, więc musisz to wziąć pod uwagę. Jeśli przenosisz się do branży, która jest bardziej stabilna niż ta, w której obecnie działasz, ryzyko jest mniejsze. Jeśli przejdziesz na mniej stabilną, zwiększasz ryzyko dwukrotnie. Po pierwsze, stabilność samej branży, a po drugie niefortunna rzeczywistość, w której często jako pierwsi odpuszczani są ostatnio zatrudnieni.

Nie podejmuj pochopnej decyzji.

Bez wątpienia, tylko ważny krok w procesie podejmowania decyzji. Podjęcie decyzji powinno zająć co najmniej dwa tygodnie, więcej, jeśli pozwoli na to czas. Daje ci to wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji, gdy czujesz się zestresowany, szczęśliwy, smutny, sfrustrowany, zły, znudzony lub w jakimkolwiek cyklu emocji, przez który przechodzisz. Jeśli Twoja decyzja pozostaje taka sama, gdy jesteś w dobrym lub złym nastroju, to znak, że podejmujesz właściwą decyzję. Jeśli zmienia się to w zależności od nastroju, musisz poświęcić więcej czasu na rozważenie opcji i naprawdę przemyślenie wszystkiego.

Gdy już odpowiesz na te pytania, znacznie lepiej zrozumiesz, co skłania Cię do zmiany kariery i czy teraz jest odpowiedni moment, aby to zmienić. Jeśli tak, zrób to. Jeśli nie, cofnij się o krok i poszukaj sposobów na czerpanie satysfakcji z obecnej pracy i przeanalizuj ponownie swoją sytuację za kilka miesięcy.

Jeśli w pracy wykonujesz zadania, które lubisz – nie zmieniaj tego i rób nadal to, co daje Ci satysfakcję. Lecz jeśli twoja obecna praca nie sprawia ci przyjemności – czas poszukać takiej którą polubisz. Jak?. Jak?

Zarejestruj się u Nas, Wypełnij Formularz napisz czego oczekujesz a my będziemy za Ciebie szukać i przedstawimy Ci oferty.

Szukasz pracy?

Skontaktuj się z nami, na pewno doradzimy i znajdziemy dla Ciebie ofertę pracy.