Ako nájsť zamestnanca?

Na trhu práce se v mnoha zemích objevují značné problémy s nalezením vhodných lidí do práce. Stále častěji se stává, že zaměstnavatelé nejsou schopni najít lidi s odpovídajícími kvalifikacemi na danou pozici.

Navíc zaměstnanec - ještě před uzavřením pracovního poměru - má určité požadavky.

Rekrutace

Rekrutační proces ve firmě není nikdy snadnou záležitostí. Obvykle jde o časově náročný proces. To znamená, že se vlastně musí věnovat hodně času na organizaci rekrutačních procesů pro danou pozici, ale nakonec se nepodaří najít nikoho vhodného do práce. V takovém případě zaměstnavatelé obvykle nesou náklady, ale bohužel z toho nemají žádný zisk. V souvislosti s tím se stále častěji rozhodují zaměstnavatelé hledat pracovníky prostřednictvím agentur. Toto řešení se zdá být značně vhodnější.

Agentura práce vám pomůže

Agentura práce je schopna určitě vybrat toho správného zaměstnance pro daného zaměstnavatele ze všech svých kandidátů. Zde je důležité, že tato agentura za své služby obvykle účtuje poplatky. Nicméně tyto činnosti jsou obvykle velmi účinné a vedou k tomu, že se podaří najít vhodného zaměstnance na správné místo.

Jak to vypadá v praxi?

Hledání zaměstnance prostřednictvím agentur práce spočívá v odeslání všech požadavků, které máte na zaměstnance. Tímto způsobem pracovníci agentury vědí, koho hledat na danou pozici. Jakmile jsou všechny tyto záležitosti v tomto ohledu vyřešeny, můžete vybrat toho, který se zdá být pro vás vhodný z seznamu kandidátů.

Správní lidé

Důležité je, že celý proces rekrutace leží na straně agentury práce. To znamená, že zaměstnavatel nepočítá s žádnými dalšími náklady. Především však nemusí ztrácet svůj cenný čas hledáním zaměstnanců, může se věnovat něčemu úplně jinému.

Dočasný zaměstnanec

Je třeba poznamenat, že není výhodné zaměstnávat pracovníka z agentury práce na dobu určitou. To proto, že takový zaměstnanec by neměl přecházet do naší firmy, protože skutečným zaměstnavatelem je agentura práce na dobu určitou. Pro nás může takové zaměstnání dočasného zaměstnance znamenat nějakou peněžní pokutu, protože byly porušeny právní předpisy.

Pozor na zaměstnance agentury práce na dobu určitou. Nicméně neexistují žádné překážky pro zaměstnávání zaměstnanců, kteří byli nalezeni speciálně prostřednictvím agentury práce, kterou máme najatou. Tyto osoby by měly splňovat naše požadavky na vzdělání, zkušenosti a dovednosti. Je tedy vhodné zvážit možnost zaměstnání nových zaměstnanců tímto způsobem, zejména pokud nemáte možnost nebo chuť provádět pohovory a celý rekrutač

¿Estás buscando trabajo?

Kontaktujte sa s nami, určite vám poradíme a nájdeme pre vás pracovnú ponuku.